Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 30.09.2015 08:22:09 

Australští papoušci.

Chovné zařízení

Samostatné boxy 5x.Rozměry:3,6 m x 1m.

Osazenstvo:Barnard jižní,penant modrý,papoušek červenotemenný,rosela slámožlutá 

V roce 2009 vystavba nové společné voliéry.

Rozměry:3,5x5 m(zakrytá)+venkovní 5x 3,5 m ,ve venkovní jsou živé stromy (thuja+borovice) + jezírko 500 l.Thuja vydržela pouze jeden měsíc,borovice stále drží.

Osazenstvo: papoušek nádherný 1pár(08+07),papoušek červenokřídlý(07+06),papoušek kouřový (06),rosela rubíno(08),rosela lutino,korela 2 páry(08),alexander čínský 09.Papoušci se nenapadají ani v době hnízdění.Jenom menší problém byl mezi nádhernými ,byli dva páry a memohlisi vybrat parnera .Proto jsem ponechal jenom jeden pár .

25.12.2009 po ročním zkušební době se společnou voliérou jsem upravil osazenstvo společné voliéry-odebral jsem 1 pár pap.nádherného,ponechal jsem pouze jeden pár.Od každého páru bude ve voliéře jeden pár.Zatím jsou pohromadě ještě rosely lutino a rubino.Jeden pár přestěhuji najaře podle toho jak se spárují.Dále ve voliéře přibyl jeden pár Alexandrů čínských.V hnízdní sezoně 09 zahnízdili -papoušek horský a papoušek červenokřídlý,korely 2 x.Jezírko ve venkovní společné voliéře využívají nejvíce rosely,ty se koupou i když je voda částečně zamrzlá,ponoří do vody celé tělo,až po křídla,dalším návštěvníkem jezírka je papoušek červenokřídlý.

23.3.2011 společná voliera-po dvou roční zkušební bobě jsem roztřídil osazenstvo ,které se snese a odchovává.Ponechal jsem pouze  po jednom páru (důvod hnízdění) problém nastává s výběrem budky,proto jsem přidal dvě navíc.                                                                                               Osazenstvo:papošek-nádherný-červenokřidlý-horský-královský,roselasamička rubino a samec lutino,alexandr čínský,

    

  

TOPlist